פנג שווי – על קצה המזלג

כותבת המאמר: חמדה טלאור


פנג שווי היא תורה סינית עתיקה העוסקת בטיפול באנרגיות הנמצאות במרחב המחיה של האדם. התורה עברה שינויים ופיתוחים רבים מימיה הראשונים ועד היום, ואכן ניתן ליישמה בבתים מערביים מודרניים.

המופלא בתורה הזו, שלמרות שהיא עוסקת באנרגיות, היא מאד מעשית ופרקטית.

כדי להבין את הפנג שווי, כדאי לדעת שבתורה זו משתמשים הרבה מאד בסמלים. הסמלים משפיעים עלינו בצורה מאד עמוקה.

כאשר מיישמים אותה, רואים שינויים בחיי היום יום שלנו. בהתבוננות על בתים ועל האנשים, הרבה פעמים נראה שיש סתירה בין מה שהבית משדר למה שהאנשים מנסים להשיג בפועל.

כמו לדוגמא אותה בחורה, שהרבה זמן רצתה מאד להכיר בן זוג, וכלום לא קרה.

בהסתכלות על ביתה הסתבר שהוא מלא בתמונות יפיפיות, אבל כולן של נשים בודדות.

זמן מאד קצר לאחר שכל התמונות הללו הוסרו מהקירות, הכירה הבחורה גבר, שמהר מאד הפך לבן זוגה הקבוע.

או אותו בית עסק כושל לבגדי נשים, שלאחר ששונו בו הכניסה והתאורה בעקבות יעוץ פנג שווי, הוא הפך למקום עליה לרגל של נשים רבות!

וישנה גם אותה דירה שבמשך 7 שנים! אי אפשר היה למכור אותה. והמפליא הוא, שלמרות כל הסיבות "ההגיוניות" שהצדיקו את אי מכירת הדירה – כמו המצב במשק, או סביבה פחות טובה – שינויים שנעשו בה בעקבות ייעוץ פנג שווי גרמו מהר מאד למכירתה!

השימוש בפנג שווי מבוסס על איזון, היוצר זרימה טובה של אנרגית החיים הנקראת צ'י. איזון בין 5 האלמנטים: מים, עץ, אש, אדמה ומתכת, ואיזון בין אנרגית היין = הנקבית, הרגועה, לבין אנרגיית היאנג = הזכרית, הפעילה, הינם גורמים חשובים ביצירת זרימת הצ'י.

האלמנטים מקושרים גם לכיווני האויר. למשל, הדרום, שבאופן אסוציאטיבי מיד יגרום לנו לחשוב על חום, אש – אכן מקושר עם אלמנט האש, והצבעים המסמלים אותו הם אדום, כתום עז וצהוב עז. או הצפון, המזכיר מים, קור, חושך, באמת מקושר לאלמנט המים והצבעים המקושרים עמו הם הכחול והשחור.

סוג האנרגיה הזו, המשוייכת לכיוונים, משוייכת גם לאיכויות. אנרגיית הדרום, שהינה אנרגיה של חום, של אש, - פורצת החוצה, מקושרת לפרסום. המזרח, שמשם מתחיל היום החדש, מקושר לאנרגיה של התחלות, של צמיחה, ואכן זהו כיוון טוב לחדרי ילדים.

ישנם רבדים נוספים – מאד חשובים ומאד דומיננטיים - שמתייחסים אליהם בייעוץ הפנג שווי, כמו אנרגיית הכוכבים המעופפים שהינה אנרגיית הזמן, פורמולות המים ודה גוואה. גיל הבית, והחזית שלו מאפשרים לחשב את האנרגיה הזו.

הסביבה גם היא משפיעה על הבית.

גם לשנת הלידה של האנשים יש השפעה על אופן סידור הבית. ואכן, יש השפעה של הבית על האנשים ושל האנשים על הבית, ובעזרת תורה זו אפשר לגרום לאיזון בין האנרגיות השונות, לזרימה טובה של הצ'י ולשיפור איכות החיים.

וטיפ לסיום – מאד לא מומלץ לשבת בחדר עם הגב אל דלת הכניסה. דבר זה גורם – באופן לא מודע – להרגשת חוסר בטחון.


מאמרים נוספים

 

השלמת האיזון המוחלט עם דנג'ה – קיראל 

חישוב הכיוונים התומכים

חמשת האלמנטים

בה - גוואה

צ'י, יין ויאנג

 
 

עדויות

 
 
 
 
logo בניית אתרים