פנג שואי ובה – גוואה


כתבה: חמדה טלאור
 

הרעיון הראשוני של הפנג שואי נולד בחלוקה של אזור הבית לתשע קוביות.

האגדה מספרת, שלפני 5000 שנים יצא צב מהמים ופנה אל פו הסי (Fu Hsi), שאומרים שהיה הקיסר הסיני הראשון,  כשעל גבו מצויירת החלוקה הזו


 


לתשעה ריבועים. פו הסי (ויש המאמינים שזה בעצם היה הקיסר לאו טסי Lao Tsi), קרא ליועציו, וביחד הם פתרו את החידה של הפנג שואי. משם החל הכל. נאמר עליו שהוא זה שכתב את ספר התמורות – האי צ'ינג, שעליו מבוססות כל התאוריות של הפנג שואי. האגדה מספרת שבשריונו של הצב טמונים סודות היקום. בתוך אותם תשעה ריבועים שהיו על גבו של הצב שעלה מהמים היו מסודרות נקודות באופן כזה שסכומן בכל צורה שמחברים: מצד לצד,
 

מלמעלה למטה ובאלכסון – תמיד 15. חמשה עשר הוא גם מספר הימים שלוקח לירח להתמלא. תשעת הריבועים עם חלוקת הנקודות המסויימת הזו שבתוכם נקרא לֹאוּ שוּ, שהוא הבסיס לשני הזרמים המאוד עוצמתיים של הפנג שואי: 'שמונת הארמונות' ו'הכוכבים המעופפים'.

הזרם של שמונת הארמונות נקרא: בה-גוואה (או פה-קוואה), ולכל אחד משמונת הריבועים החיצוניים מיוחסות תכונות מיוחדות.

בדרכים רבות אפשר להסתכל על הבה-גוואה,ולכל אחד מהארמונות מיוחסות איכויות רבות.כל ארמון משוייך לכיוון אחת מרוחות השמים,לכל ארמון משוייך גם אלמנט (עץ, אש, אדמה, מתכת, מים,) ולכל אלמנט – צבע משלו. לדוגמא, אם רוצים להכין שלט מעל בית עסק, נשתמש בתכונות שיעודדו פרסום. וכפי שתראו בבה-גואה המצוירת, אזור הפרסום נמצא בדרום, המשוייך לאלמנט האש וצבעו אדום, כך שנצייר בשלט את שם בית העסק בצבע הפרסום = אדום, ונמקם אותו במרכז החלק העליון של השלט.

2 - אדמה
דרום מערב
מערכות יחסים
9 - אש
דרום
פרסום
 
4 - עץ
דרום מזרח
שפע
 
7 - מתכת
מערב
משפחה,
יצירתיות
5 - אדמה
מרכז הבית
טאי צ'י
 
3 - עץ מזרח
ילדים
התחלות
6 - מתכת
צפון מערב
אנשים תומכים
 
1 - מים
צפון
קריירה
 
 
8 - אדמה
צפון מזרח
ידע,
חכמה
 
האזור הצפון מערבי על פי הבה-גואה הוא האזור התמיכה, אזור האבות – דהיינו תמיכה הבאה מהחיבור לכוחות העליונים, על כן כדאי, על פי הפנג שואי, לחזק בכל בית את האזור הצפון מערבי של חדר העבודה או הסלון. אפשר לעשות זאת על ידי תלית תמונה באזור זה של אחד מאבות המשפחה, אשר, באופן סמלי, הוא אשר ישמור על כל באי הבית. אם רוצים תמיכה כלכלית, אפשר לתלות תמונה של קרוב עשיר שיכול לתמוך. או של אֵייל הון שאנחנו מעריצים. אפשר גם לתלות תמונה של מישהו הקשור לנושא מסויים. אם למשל רוצים לקבל תמיכה ממישהו, נניח בקשר לעבודה. אולי רוצים שימליץ לבוס, אז כדאי לתלות את תמונתו באזור הצפון מערבי. זו גם תהיה דרך לשיפור המצב הכלכלי.

על פי הפנג שואי, אחת הדרכים היותר חשובות לחיזוק אזורים בבית, היא להיפטר מכל המצבורים הבלתי נחוצים והבלתי שמישים.

מצבורים אלה מסמלים אי סדר ובלבול וישתקפו בחיינו ויבואו לידי ביטוי באיכויות של האזור בו הם נמצאים.

נניח שאנחנו רוצים לחזק את אזור הידע והחכמה בבית, כי אנחנו רוצים ללמוד. דבר ראשון שנעשה זה יהיה לנקות את האזור הזה מהמצבורים הללו, כי אם נחזק את האזור ויהיו בו אף אותם מצבורים, אנחנו נחזק גם אותם. וכאשר אנחנו מחזקים אזור זה, אזור הידע והחכמה, באופן טבעי מצבנו משתפר בכל הנושאים, שכן כך נהיה יותר שקולים וחכמים.

ולסיום מספר טיפים נוספים.

כדי לחזק את אזור השפע בבית בהתבסס על תורת הפנג שואי, נשים באזור הדרום מזרחי משהו המסמל עבורנו שפע: אולי שטר של דולר בתוך מסגרת, אולי דגם של מכונית יוקרתית, ואפשר גם תמונה או דגם של משהו אחר הגורם לנו תחושת שפע.

כדי לחזק את אזור הרומנטיקה והזוגיות בבית, שוב על פי הפנג שואי, מאוד כדאי שחדר השינה יהיה רומנטי, שתהיה גישה למיטה משני צדדיה כדי ש ש נ י בני הזוג יקבלו את מקומם, תאורה רגועה, מתחת למיטה לאחסן מצעים בלבד (לא לעשות שם גם 'מחסן' קטן), ובאזור הדרום מערבי של החדר לתלות תמונה המסמלת זוגיות ורומנטיקה, או להעמיד שם פסל המסמל עבורנו זוגיות.
 
כדי לקבל ייעוץ ותשובות חינם צרו קשר עכשיו!
או חייגו 052-3328438
 
logo בניית אתרים