כאשר אתה יודע מי אתה באמת

גיליון 858

21.6.2019

 

ניל דונלד וולש

www.CwG.org

 

מאנגלית: חמדה טלאור

עריכה לשונית: ניצה תפארת

אגרת מניל

היי לכולם...

אם הייתם אתנו במהלך השבועות האחרונים אתם יודעים שבמרחב הזה החל דיון עמוק בנושא החוויה הקדושה. עשינו זאת תוך מענה למכתב ששלח מאט. וכך, היום ברצוני להציע את המסקנה מתשובתי למאט.

מאט... שאלת: "האם עלינו לנסות להראות לאחרים את מה שאנחנו מחשיבים כ'אמת' או האם עלינו רק לנסות לחלוק עם האחרים, ללמוד מהם, ולבנות חברות הדדית?"

ובכן מאט, מיקמת את שאלת בתוך חידה המציעה שתי אפשרויות בחירה – אך למען האמת אפשרויות אלה אינן איברים השייכים לקבוצה אחת בלבד. זה לא חייב להיות אפשרות אחת או השנייה, כפי שהצגת. אני מאמין שאנחנו יכולים לעשות את שתיהן.

ה"משימה" שלנו מול האנשים הינה לקבלם בדיוק כפי שהם. לא לחפש לשנותם, לא לשפוט אותם, ובטח לא לגנותם.

בעודנו חולקים עם האחרים, לומדים מהם, ובונים חברות הדדית, אנו אכן "מראים לאחרים את מה שאנחנו מחשיבים כאמת." למעשה זו הדרך היעילה ביותר להראות זאת.

וכך, אנו משחררים את האנשים מהאמונות המגבילות שלהם ביחס אלינו. בסופו של דבר, זה ישחרר אותם מהאמונות המגבילות שיש להם לגבי עצמם. מהר מאוד גם הם ידעו מי הם באמת.

וכך, מאט, תתהלך בעולם לא כמי שמחפש לשנות או לשכנע אחרים ביחס לשום דבר, אלא פשוט כמי שמחפש להכיר את האחרים ככל דבר. כאשר מכירים את הכול כהכול, אנו מכירים גם את עצמנו כהכול.

אנו רואים את עצמנו בכל אחד אחר. למעשה בתוך כל דבר אחר שקיים. לפתע, התפארת והפאר של מי שאנחנו הופכת להיות גלויה. היא הופכת להיות החוויה שלנו. זה איננו יותר דבר שיודעים אותו באופן אינטלקטואלי; זה דבר שיודעים אותו התנסותית.

אנשים רבים חוו רגעית חוויה זו [החוויה של להיות הכול]. הם חוו זאת אולי במדיטציה, או בזמן של שקט מושלם, או תוך כדי אינטראקציה מעוררת השראה עם אדם אחר [כמו בזמן מפגש מיני או צחוק עד דמעות, או בכי משותף, או הליכה ביער בבוקר של שמש, או שחיה בים, או פשוט... בזמן הדחת כלים].

אני מכנה זאת החוויה הקדושה.

זה הזמן בו אנו יודעים מי אנחנו באמת.

בעוד שאנשים רבים חוו חוויה זו באופן רגעי, הטריק הוא לחוות חוויה זו באופן מתמשך. או לפחות בחלק גדול מהזמן. זו היתה התשוקה של הבודהא. זה היה המסע של ישו, זו ההזדמנות הניצבת לפני כל אחד מאתנו.

מאסטרים רבים הראו לנו את הדרך. הדרך היא להיות הדרך.

אני הדרך והחיים. לכו אחרי.

זו היתה הצהרת המאסטרים. את זה הבינו כל התלמידים.

אי לכך, אל תחפשו את המאסטר שלכם, היו המאסטר אותו אתם מחפשים. אל תחפשו את האמת, היו האמת אותה אתם מחפשים. ואל תנסו לשנות את האחר, היו השינוי אותו אתם מבקשים לראות.

זו המשימה שלך, מאט, ואין אחרת.

תבורך, מאט, עם הידיעה של מי שאתה באמת. מי ייתן ותחווה את האל דרכך, ודרך החיים אותם אתה חי. אהוב תמיד, ובכל דרך...

 

אהבה וחיבוקים,


להענקת תמורה

 


טואול בניית אתרים