מי אתה חושב שאתה?

גיליון 886

3.1.2020

 

ניל דונלד וולש

www.CwG.org

 

מאנגלית: חמדה טלאור

עריכה לשונית: ניצה תפארת

אגרת מניל...

היי ידידי הנפלאים...

בשבוע שעבר במרחב הזה אמרתי שיצירה של העצמי הינה חוויה קדושה. היא מקודשת. זה אתם שמחליטים מי אתם. ואז שאלתי: מה אתם חושבים על עצמכם בבוקר? דבר ראשון בבוקר, מה הרעיון שיש לכם לגבי עצמכם? מה בקשר לדבר האחרון בלילה? מהי הערכתכם לגבי העצמי ממש לפני שאתם נרדמים?

החוויה הקדושה ביחס לעצמי היא לחיות את ההחלטה הגבוהה ביותר שקבלתם ביחס לעצמכם. ההתחלה של החוויה הזו הינה קבלת החלטה זו. מי אתם חושבים שאתם, בכל מקרה? האם אתם מחשיבים עצמכם כנוכלים? האם אתם מחשיבים עצמכם כאנשים שאפשר לסמוך עליהם?

האם אתם חושבים שתמיד אתם אומרים את האמת? האם אתם חושבים שאינכם אדם שתמיד אומר את האמת, אדם המחליק וגולש סביב האמת רק במעט על מנת לצלוח רגע כלשהו? האם אתם מחשיבים עצמכם כאנשים של יושרה, שלעולם אינם מרמים? האם אתם חושבים שאתם אנשים שלפעמים הייתם מרמים מעט אחרים אם זה עוזר לכם להשיג משהו שאתם רוצים?

בכל אופן, מי אתם חושבים שהנכם?

האם אתם מחשיבים עצמכם כאנשים בעלי סבלנות? אנשים חומלים? האם אתם חושבים שהנכם אנשים שבקלות מאבדים את הסבלנות, ואז סונטים באחרים? האם אתם מחשיבים עצמכם כאנשים חמים בעלי חוש הומר, אנשים אוהבים? האם אתם חושבים שהנכם אנשים שברגע שאתם נכנסים לחדר כלשהו אורכם מאיר מיד את החדר?

האם אתם חושבים שאתם מי שהייתם אתמול, או מי שאתם בוחרים להיות ברגע זה? האם אתם חושבים שהנכם תוצר של הרעיונות שלכם, או תוצר של רעיונות של אנשים אחרים? האם אתם חושבים שאתם נידונים לחזור על התנהגויות ישנות, או שנועדתם ליצור התנהגויות חדשות?

מי אתם חושבים שהנכם?

האם אתם אנשים שמתרגזים בקלות, או שהנכם אנשים נינוחים? האם הנכם אנשים הצוחקים בקלות ובמרץ, או אנשים המגחכים בשקט ושומרים את רוב השמחה בתוככם?

האם אתם אנשים נדיבים בקלות, שאינם חושבים פעמיים ביחס לנתינת כסף, מאפשרים שימוש ברכושכם, ופותחים את ביתכם, זמנכם ואהבתכם לאחרים, או שהנכם אנשים מעט יותר שקולים, מעט יותר זהירים, בדברים אלה?

מי האדם שהייתם רוצים להיות?

הבה ונמשיך בשבוע הבא להתבונן בכך בעוד החקירה של החוויה הקדושה ממשיכה. 

 

אהבה וחיבוקים,


להענקת תמורה

 


טואול - בניית אתרים