תשכחו מהמילים, הקשיבו לרגשות

גיליון 880

22.11.2019

 

ניל דונלד וולש

www.CwG.org

 

מאנגלית: חמדה טלאור

עריכה לשונית: ניצה תפארת

אגרת מניל,

היי לידידי הנפלאים...

בעוד אנו בוחנים בכל שבוע יותר ויותר לעומק את מה שכיניתי כ'חוויה הקדושה', אמרנו שהדרך הקלה ביותר להתעסק ולחוות זאת הינה לחלוק אותה עם אחרים. אולם איך חולקים חוויה זו?

ראשית עלינו להחליט מהי 'חוויה קדושה'. עבורי, זו חוויה של אחדות. זו החוויה של אחדות עם האל ואחדות זה עם זה. הדרך הקלה ביותר שאני יכול לחשוב עליה לגרום לעצמכם לדעת שאינכם נפרדים מאף אחד היא לגרום לכל אחד לדעת שהוא אינו נפרד מכם. זו הסיבה ששיתוף של החוויה הקדושה עם האחרים, עובד.

והדרך הקלה ביותר לגרום לאחר לדעת שאינו נפרד מכם, היא להתנהג באופן כזה. זה אומר שיתכן ויהיה עליכם לשנות את כל בסיס הווייתכם. יתכן שיהיה עליכם לשנות לחלוטין את הדרך בה אתם מתייחסים לאנשים אחרים. אתם יכולים להתחיל לעבוד קשה להבין זאת, בכך שברצינות תחפשו לדעת איך האדם האחר מרגיש.

בפעם הבאה כאשר תהיו עם מישהו, נסו לאמוד את רגשותיו. לא רק להאזין למילים, אלא להתבונן עמוק בפְנים ולראות אם אתם יכולים לקבל תחושה מה הוא מרגיש. קראו בין השורות. התבוננו מעבר למילים. התאמנו בהאזנה אקטיבית. זה יכול לחולל פלאים.

זו צורה של הקשבה בה אתם מתכווננים לתקשורת עם הנשמה במקום להכרה, למוח של האדם שמולכם. רגשות הינם השפה של הנשמה. זו אינה שפה בלתי אפשרית להבנה. למעשה, בדיוק להפך. לעתים תכופות ניתן להבין את רגשות האדם הרבה יותר מהר מאשר להבין את מילותיו.

חשבו כמה פעמים הקשבתם לאדם מבולבל, או מפוחד, או מאוד עצוב, או מאוכזב עמוקות. לעתים תכופות מילותיו יוצאות מבולבלות, ואין בהן כל הגיון. יתכן אפילו שתפשתם עצמכם אומרים: "אתה אפילו לא מדבר בהגיון." יתכן שאפילו השתמשתם בכך כהגנה במהלך חילופי דברים.

אדם המקשיב למילים במקום לרגשות, לעתים תכופות יזרוק את המילים חזרה בפניו של אותו אדם, תוך חזרה מדויקת מילה במילה על הדברים שזה עתה נאמרו, על מנת להראות לו שאין בהן כל הגיון. זה יהיה הרגע שאותו אדם יאמר: "האם אתה יכול בכלל לשמוע משהו ביחס לרגשותיי?" זה יהיה הרגע בו תדעו שהקשבתם למוח של האדם, וקבלתם החלטה לא להתעסק עם הנשמה שלו. אם אותו אדם חושב שהוא, או היא, ואתם הנכם "חברים בנשמה", זו יכולה להיות עבורו חוויה הורסת. הוא יתהה מדוע אינכם יכולים לשמוע אותו ברמת הנשמה, ומדוע אתם מתעקשים לפרק את המילים שלו, מילה במילה, ולנתח אותן על מנת להראות לו כמה הוא מטופש.

מספר התנסויות כאלה יכולות לשנות מערכת יחסים לתמיד. מישהו שפעם היה מאוד קרוב אליכם יכול להחליט שזה לא בטוח להישאר כל כך קרוב – שבעצם אולי מעולם לא הייתם כל כך קרובים – משום שאין לכם מושג איך הוא מרגיש.

הדרך המהירה ביותר לתת למישהו לדעת שאתם והוא הנכם אחד הינה לתת לו משוב מדויק לגבי האופן בו הוא מרגיש. כלומר לוותר על ההתגוננות בכל חילופי דברים – אפילו בזמן ויכוח – ולהבין, שאם שניכם הנכם אחד, אין מפני מי להתגונן. צריך רק להבין מה שהמכלול כינה 'האחדות שהנכם' חווה עתה.

זה אומר להתבונן בכנות ברגשות האישיים שלכם ולהיפתח לרגשות של האחרים.

ובדיוק בנקודה זו נמשיך בשבוע הבא!

חיבוקים ואהבה,


 
להענקת תמורה 

 

טואול בניית אתרים