~ הסוף הינו ההתחלה ~

 
גיליון 457

 7.10.2011


 ניל דונלד וולש

www.CwG.org

 מאנגלית: חמדה טלאור

עריכה לשונית: ניצה תפארת

הי ידידי הנפלאים...

בפרק האחרון בגיליונות אלה שעסק בחוויה הקדושה אמרתי, שכל רגע בחיים הוא באמת קדוש, שכן כל רגע מסתיים. לא כל אחד יודע זאת. כל אחד יודע שכל רגע מסתיים, אך לא כל אחד יודע שמסיבה זו כל רגע קדוש.

וגם, בעת שכל אחד יודע שכל רגע מסתיים, רבים מקווים שחוויות נפלאות לא תסתיימנה. יש כאן ניגוד של מונחים, אך בני האדם עדיין מתעסקים בתקווה זו. הם מקווים שמערכת היחסים המושלמת שלהם לעולם לא תסתיים, או שהעבודה המושלמת שלהם לעולם לא תסתיים, או שהאושר המסוים הנוכחי שלהם, בכל צורה שהוא בא לידי ביטוי, לעולם לא יסתיים – אך הוא תמיד מסתיים. אין זה אומר שאושר אחר לא יחליף אותו או לא יוכל להחליפו, אך האושר הנוכחי תמיד יסתיים.

זה דבר שמאוד חשוב לזוכרו. חשוב גם לדעת שסופו של האושר הנוכחי הינו ההתחלה של אושר חדש.

אם האושר קשור לנסיבות עכשוויות מסוימות, הוא תמיד יימצא בסכנה, אך אם הוא צף על פני הגאות של כל האירועים, ולמעשה יוצר אותם, הרי שהאדם גילה את החוויה הקדושה ואימץ אותה אל ליבו.

העובדה שכל רגע דומה לפתית שלג, בעל יופי עוצר נשימה, מושלם בצורה מדהימה במבנה שלו, אינדיבידואלי לחלוטין ואינו דומה לאף פתית שלג אחר, היא זו שהופכת זאת לדבר בלתי רגיל וקדוש.

האם איננו מתאהבים באנשים מסיבה זו בדיוק? מדוע, אם כן, לא להתאהב ברגעים בדיוק באותה דרך? ההחלטה לעשות זאת הינה תחילתה של החוויה הקדושה. זו נקודת הבחירה של היצירה הקדושה.

אין דבר הנותן השראה יותר עמוקה והעצמה יותר מוחלטת מהעובדה שכל רגע הינו רגע חדש. הוא נולד, הוא חי, הוא מת, ממש עתה.   

כל רגע נולד ממש כאן, ממש עתה. ממש כאן, ממש עתה, חיים כל רגע ורגע. כל רגע מסתיים ממש כאן, ממש עתה. הכול מתרחש בזמן אחד, ברגע הנוכחי, ממש עתה.

הפלא שבכול זה הוא, שניתן ליצור את הרגע הנוכחי מרגע לרגע, או ליצור אותו בדרך חדשה, להתאים אותו בכל דרך, עם השיפור, התיקון או ההתאמה בהם נחפוץ.

איננו מי שהיינו אתמול. איננו אפילו מי שהיינו לפני רגע. שום דבר לא כפי שהיה. אך זה כן יכול להיות, אם כך נבחר. כל שאנו צריכים זה ליצור זאת.

בחיים אנו יכולים ליצור עצמנו שוב כפי שהיינו, או שאנו יכולים ליצור עצמנו מחדש. אנו תמיד יוצרים עצמנו שוב. האם - זו לעולם אינה השאלה, אלא כיצד. האם אנו יוצרים עצמנו שוב כפי שהיינו קודם לכן, או בגרסה המפוארת הבאה של החזון המופלא ביותר שאי פעם החזקנו לגבי מי שאנו?

חיבוקים ואהבה,

 נ.ב. המחשבות לעיל באו מהספר החוויה הקדושה -  -The Holy Experience שהינו ספר באורך מלא באנגלית, וניתן להורדה בחינם בלינק הבא: www.nealedonaldwalsch.com. יש להקיש על האיקון Free Resources.

 להענקת תמורה


טואול בניית אתרים