~ הצבעים והשפעתם ~


חמדה טלאור


הרבה פעמים שואלים אותי בפורום באיזה צבעים כדאי לצבוע חדר זה או אחר, או את הבית כולו.

ותשובתי היא:

לצבעים יש השפעה מאוד חזקה עלינו:

יום אחד פנתה אלי אם שהתינוקת שלה לא ישנה טוב בלילה. כאשר התבוננתי בחדר הילדה ראיתי שהשמיכה שלה היתה אדומה. יעצתי לאם להחליף את השמיכה באחרת בעלת צבעי פסטל רגועים, וההשפעה היתה מיידית! איכות השינה של התינוקת השתפרה לאין ערוך!

כאשר מארגנים חדר ילדים, כדאי לארגן אותו כך שכאשר הילד הולך לישון, הוא ישן במקום שקט, מקום בו אין "רעש" של צבעים.

בבית אחר בו היה לילד קושי לישון, ראיתי שהחדר מלא צעצועים מאוד צבעוניים. זה טוב בזמן שהילד ער, אך יכול ליצור בעיה בזמן השינה. המלצתי לאם לאסוף את הצעצועים בזמן שהילד הולך לישון ולכסותם בבד בעל צבע רגוע. גם פה ראינו מיד את ההשפעה ואת שיפור איכות השינה של הילד.

אחת הדרכים הפשוטות ליצור אווירה רומנטית בחדר שינה, היא להשתמש בצבעי פסטל רגועים.

במשך שעות הערות לעומת זאת, צבעוניות משפיעה באופן חיובי על התפתחותם של ילדים.

נעשה ניסוי בשתי קבוצות של ילדים עיוורים:
קבוצה אחת גודלה בסביבה מאוד עשירה בצבעים והשנייה בסביבה מאוד דלה בצבעים. לימים, כאשר ילדים אלה התבגרו, היה הבדל משמעותי בהתפתחותם לטובת הקבוצה שגודלה בסביבה העשירה בצבעים.

בזכות השפעתם החזקה עלינו, קיימת גם שיטת ריפוי המסתמכת על צבעים.

תורת הפנג שואי אומרת, שבכל חדר, יש לפחות 2 סוגי אנרגיות, חלקן יותר מתאימות לאנשים, ואותן נרצה להפעיל, ואילו חלקן פחות מתאימות ואותן נרצה "לפייס". לאנרגיות אלה יש שני מצבים: המצב בו האנרגיה פעילה, ואז מפעילים אותה בעזרת הרבה אור, תנועה, מוזיקה, צבעים רועשים, והמצב בו האנרגיה שקטה, ואז מפעילים אותה בכך שיוצרים אזור רגוע, שקט, עם תאורה נמוכה ועם צבעים רגועים, פסטלים.

וצבעים – זו אחת הדרכים היותר עוצמתיות כדי להפעיל אנרגיות.

אי לכך, לאור היות הצבעים כלי כה משמעותי ועוצמתי, הדרך היחידה בה יש ביכולתי להמליץ על צבעים בבית / בבית העסק הינה לערוך אבחון של האנרגיות במקום, לראות מה יש בו, את מה ברצוננו לחזק ולהפעיל ובאיזה צבעים להשתמש לשם כך.

לקביעת אבחון הנכם מוזמנים להתקשר אל 052-3328438

logo בניית אתרים