הפוך את הפחד לחבר שלך!

גיליון 843

8.3.19

 

ניל דונלד וולש

www.CwG.org

 

מאנגלית: חמדה טלאור

עריכה לשונית: ניצה תפארת

אגרת מניל...

היי לכולם...

אנו חוקרים כאן את חמשת הרגשות הטבעיים: צער, כעס, קנאה, פחד ואהבה. רגשות אלה הינם כלים, מתנות שניתנו לנו ע"י האל באמצעותם נוכל לבנות חיים טובים יותר. במהלך שלושת השבועות האחרונים התבוננו בצער, בכעס ובקנאה. היום אנו בוחנים את הפחד.

פחד הינו רגש טבעי. הוא נבנה בתוכנו ברמה התאית. כל התינוקות נולדים עם רק שני סוגים של פחד: ליפול ורעש חזק. שני סוגי פחד אלה ניתנו לנו כהגנה. אלו כלים, או אמצעים, שנועדו לשמור עלינו. המטרה של פחד טבעי היא לבנות בתוכנו סוג של זהירות. זהירות הינה כלי שעוזר לשמור את התינוק בחיים.

רוב הפחדים הינם תגובות נלמדות, המגיעות לילדים על ידי הסביבה, והמוקנות להם על ידי הוריהם. התפקיד של בן האנוש הגדל הוא ללמוד באיזה אופן לתרגם פחד לזהירות. ילדים שגורמים להם לחוש שלפחד זה לא בסדר ושאסור לבטא את הפחד, ושלמעשה בעצם אל להם לחוות אותו, ייתקלו בקושי לתרגם כראוי את הפחד בחייהם הבוגרים. אותו דבר ביחס לילדים שמלמדים אותם לפחד מכל דבר, שעליהם לחוות פחד בכל פינה. גם להם יהיו זמנים קשים כאשר יצטרכו להתמודד עם הפחדים שלהם כבוגרים.

פחד המדוכא באופן קבוע הופך לפניקה, רגש מאוד בלתי טבעי. פחד שמוטבע חזק מידי בילד יהפוך גם הוא להיות פניקה. אי לכך, כמבוגר אותו אדם יעוף לפניקה ברמז הקטן ביותר של משהו לא נוח.

פחד הינו הרגש השני בעוצמתו מכל הרגשות, והיחידי שחזק ממנו הינה האהבה. למען האמת, פחד ואהבה הינם אותו דבר. כל הפחדים הינם ביטוי של אהבה לחיים, אהבה של העצמי ואהבה של האחרים. אם איננו אוהבים את החיים, את העצמי, או את האחרים [במלים אחרות, אם לא אכפת לנו מאף אחד או משום דבר], לא נפחד מכלום. גם ההישרדות שלנו לא תדאיג אותנו.

כמו כן, ניתן להשפיע על אדם לאהוב משהו שהוא גדול יותר מהחיים או מהאחרים. ניתן ללמד אנשים לא לפחד מהמוות, או מהישרדותם, פשוט בכך שמלמדים אותם שלאחר המוות ממתין להם משהו שהוא הרבה יותר גדול ממה שיש לחיים הפיזיים להציע.

למעשה נראה שזה בעצם קורה לאנשים רבים רוב הזמן. נראה להם שהחיים הפיזיים יכולים להציע מעט מאוד בהשוואה למה שיש למוות להציע. זה לא בגלל שהחיים בפיזי ירודים מיסודם, אלא משום שלעתים תכופות הבנתנו את החיים בפיזי אינה מספיקה על מנת שהם יספקו לנו שמחה ופיצוי לחיים שאינם בפיזי, או בעולמות הרוחניים.

אנשים המבינים לעומק את הטבע, המטרה ותהליך החיים כאשר הם בגוף פיזי יכולים, ואכן כך עושים, לחוות כל פיסה של שמחה, אושר וגמול הן כאשר הם בגוף הפיזי והן כאשר הם עוזבים אותו. ולכן, אל תעזבו את גופכם רק על מנת לחוות את אשר אתם מאמינים שיהיה יותר שמח בלעדיו. 'שיחות עם אלוהים' מלמד אותנו שפשוט חוזרים לגוף פיזי בכל מקרה, לחוות שוב את אשר באנו לחוות כאן בשמחה. ההזדמנות שהחיים מציעים לכם עכשיו היא לחוות אותם בדרך אחרת, מלאה בהבנה עמוקה יותר ובכל הפרסים והשמחה של החיים שאחרי. או, אם תרצו, 'כמו בעליונים כך בתחתונים'.

ואחד מהדברים שתבינו יותר לעומק, במקרה שתנצלו עמוק יותר את ההזדמנות, הינו הפחד. תבינו שהנשיא המנוח של ארה"ב, פרנקלין רוזוולט חווה זאת כאשר אמר את המשפט המפורסם: "אין לנו דבר לפחד ממנו אלא מהפחד עצמו." ניתן לראות את ראשי התיבות הידועים [באנגלית] של המילה פחד FEAR :  הוכחות שגויות הנראות כאמתיות, ובאנגלית: False Evidence Appearing Real. ניתן לאמץ ראשי תיבות אחרים כאשר יודעים שהמילה פחד, FEAR, יכולה להיות גם: להרגיש נרגשים ואמתיים, ובאנגלית: Feeling Excited And Real.

לכן למדו ילדים לא לפחד מהפחד, ולא לפחד להרגיש פחד. במקום זאת למדו אותם שהפחד הינו ידיד, והזמינו אותם להקדיש רגע להצעות של זהירות. ואז, הזמינו אותם להיכנס לתחושת הפחד, ואם מידת הזהירות מאפשר זאת, הזמינו אותם לחקור מה מצפה להם מהעבר השני של הפחד. ובמלים אחרות, מה היה קורה אילו בכל מקרה עשו את הדבר? או, כפי שאני אוהב לומר בסדנאות ההתחדשות הרוחנית שלי: מה היה קורה אילו מה שפחדתם ממנו אכן היה מתרחש? מה היה קורה אז?

בסופו של דבר, כל פחד הינו בעצם הפחד מהמוות. ברגע שחדלים לפחד מהמוות, חדלים לפחד לחיות. מאבדים את הפחד מהמוות לא משום שלא אוהבים אף אחד או שום דבר, אלא בדיוק מהסיבה ההפוכה. זוהי מורכבות החיים... והמוות... ואסביר יותר על כך ככל שהשבועות יתקדמו.

לעכשיו, דעו שפחד הינו רגש טבעי. כאשר הוא מתורגם לבגרות רגשית ואינטליגנציה, הוא הופך להיות סמן הזהירות אשר אומר לנו להסתכל לשני הצדדים לפני שחוצים את הכביש. אולם פחד אשר איננו מתורגם פשוט לזהירות, יכול לגרום לשיתוק כאשר עומדים בפינת הרחוב, גם כאשר אף מכונית אינה מגיעה. אחרי הכול מכונית עלולה להגיע. וכך נפחד מהצל של עצמנו, נהיה חרדים להסתכן ולחיות.

למדו את הילדים, אם כן, להזמין את הפחד ואז לחקור מה נמצא מעברו השני. למדו את עצמכם את אותו דבר. כולכם תגלו ש- 95% ממה שפחדתם ממנו מעולם לא קרה וש- 95% מהזמן כאשר זה אכן קורה, שום דבר רע לא יוצא מזה.

למעשה, המאסטר הינו מי שיודע דברים אלה, ובעצם 100% מהזמן שום דבר רע לא יוצא ממה שקורה. החיים תמיד קושרים קשר לטובתנו, ואם נמתין מספיק זמן לתוצאה, נראה את התועלת האולטימטיבית של כל דבר.

עוד בשבוע הבא, כאשר הבדיקה שלנו תמשיך.

 

אהבה וחיבוקים,להענקת תמורה

 

טואול בניית אתרים