ותרו על העיסוק ב'עתידנות'גיליון 877


1.11.2019

 ניל דונלד וולש

www.CwG.org

 

מאנגלית: חמדה טלאור

עריכה לשונית: ניצה תפארת

אגרת מניל,

היי לידידי הנפלאים...

כפי שאתם יודעים, אם אתם קוראים באופן קבוע את הגליון השבועי, כבר מספר חודשים אנו מנהלים שיחה מתמשכת במרחב הזה על מה שאני מכנה 'החוויה הקדושה'. היום ברצוני לחלוק עמכם סוד גדול הקשור לנושא.

הצהרה שממש עכשיו יש לכם 'חוויה קדושה' מצריכה שתסרבו להיכנס אל המחר לפני שהמחר מגיע. כלומר עלינו לוותר על ההרגל לעסוק ב'עתידנות'.

העיסוק בעתידנות הינו תכונה אנושית שכיחה. כל האנשים מתבוננים אל העתיד, במיוחד אל העתיד שלהם, ומתחילים לבנות עתיד סביב זה. הם מדמיינים איך זה הולך לקרות ובאיזה אופן – ובאופן מפתיע, לעתים תכופות הם מדמיינים את הגרוע ביותר.

ואז [וכאן מגיע החלק המתגנב והטריקי] הם חיים את חייהם באותו רגע, ממש עכשיו, כאילו תוצאה שלילית זו הינה תוצאה בטוחה והיא בעצם מציאות.

העיסוק בעתידנות אינו דומה להדמיה. דאגה אינה כמו יצירת הדמיה. הכול בסדר וטוב לדמיין מחר חיובי, אולם זה אפילו הרבה יותר עוצמתי לחוות הווה חיובי.

לעסוק בעתידנות הינה הפעולה של לחיות היום כאילו הוא כבר מחר.

התנ"ך אומר לנו [ואני מצטט באופן חופשי] ...אל תהלכו שואלים "מה נאכל? מה נשתה? באמצעות אילו אמצעים נתלבש?" לכל יום יש את הבעיות שלו. היכן תתמקדו? באלוהים ובממלכת השמים – וכל היתר יגיע אליכם. שכן במקום בו שוכן הלב, שם יימצא גם האוצר.

חדלתי לדאוג ביחס למחר. כאשר דואגים ביחס למחר אי אפשר לדעת שחווים את החוויה הקדושה ממש עתה. דאגה שודדת את הרגע העכשווי מהקסם שלו.

אנשים נוטים לחוות את מה שהם אומרים שיחוו. האם ידעתם זאת? זוהי אמת מדהימה, והיא עובדת. כלומר, כתהליך, זה עובד. הצהירו את האמת אותה ברצונכם לחוות ועל פי רוב זו האמת אותה תפגשו. והסיבה היא שכל החיים יצירתיים, והכלים ליצירה, כפי שכבר למדנו, הינם מחשבה, מילה, ומעשה.

כל יום כאשר אתם מתעוררים, הודו לאל עבור החוויה הקדושה. ואז הצהירו לעצמכם: יש לי חוויה קדושה, ממש עתה. אני החוויה הקדושה.

לפעולת הצהרה זו יש יותר כח מאשר אי פעם דמיינתם. נסו זאת. נסו זאת למשך מספר שבועות ברצף, ללא הפוגה. הצהירו כל בוקר, צהרים וערב.

אני מתכוון לכך מילה במילה. כל בוקר הפסיקו את מעשיכם, כל יום ב 12 בצהרים, וכל לילה, והצהירו את ההצהרה הבאה: אני החוויה הקדושה. עשו זאת במשך שבעה שבועות ברצף. זה ישנה את חייכם.

חיבוקים ואהבה,


 

להענקת תמורה

 

טואול - בניית אתרים