מה קורה בעולמנו?

גליון 848

12.4.19

 

ניל דונלד וולש

www.CwG.org

 

מאנגלית: חמדה טלאור

עריכה לשונית: ניצה תפארת

אגרת מניל...

היי לכולם...

כל כך הרבה קורה עתה בעולם סביבנו... כל האלימות, המוות, וההרס עליהם אנחנו שומעים מדי יום – השחרור של הדוח של Mueller כאן בארה"ב, והדבר העיקרי שברצוני להעביר הוא, שלמרות שעל פניו הדברים נראים לעתים ההפך – הכול הולך להיות בסדר. הפלנטה אינה מכחידה את החיים האנושיים מעל פניה. בעצם, בכך שהיא מתפתחת היא מצטרפת לקוסמוס.

ברצוני לחלוק כאן היום כמה קטעים מהספר "הסערה שלפני השקט" אשר פורסם לפני מספר שנים... בספר זה אני אומר...


"בחרתי לשים במלים את אשר בדרכים רבות קורה עתה בכל העולם. קראתי לכך 'שיפוץ כללי של האנושות', והמלים בהן השתמשתי על מנת לתאר תופעה זו דרמטיות משום שהאירועים דרמטיים.

"זה הולך לכלול [למעשה זה כבר כולל] כל היבט של חיינו. את הממשל, את הפוליטיקה, הכלכלה והיציבות הפיננסית, המסחר והתעשייה, המוסכמות והמשמעות, מערכות החינוך והגישות, הדתות והאמונות, המנהגים והמסורות – למעשה, את מכלול הסיפור התרבותי שלנו.

"אנו יכולים להשתתף בשיפוץ זה או רק להיות עדים לו, אך איננו יכולים לעצור אותו. גם לא היינו רוצים לעצור אותו, שכן זה הדבר הגדול ביותר שקרה למין שלנו מאז שהוא הופיע על פני הפלנטה הזו. זו הסיבה לכך שברצוני לשוחח עמכם עתה... כך שלאנשים בכל העולם תהיה מעט בהירות, שיקבלו תובנות, מודעות, וירגישו נוח במהלך הזמנים הצפויים, שללא ספק יהיו זמנים מאתגרים, מטרידים, ועבור רבים אפילו מפחידים.

"אני מאמין שהאל רוצה שכולנו נדע שהזמן הצפוי, ושחלק מהמבחנים והסבל שאנו הולכים לראות, יביאו את הפלנטה שלנו למקום חדש ונפלא כאשר התהליך הזה יסתיים... ושבאופן יחסי הוא יסתיים תוך פרק זמן קצר. איננו מדברים כאן על אלף שנה, ואפילו לא על מאות שנים, אלא על עשרות. אנו נמצאים בסופה של המהומה, לא בתחילתה. ואנחנו יכולים לעזור להביא את סיומה אם ניקח חלק בשיפוץ שלנו ולא רק נצפה בו.

"בעודנו מתבוננים בכל המתרחש עתה, יהיה זה הוגן לשאול: "האם זה חייב לקרות?"  

"התשובה היא כן, זה חייב להתרחש. כן, היות וכל החיים נעים במעגלים, על פי נוסחה מסוימת.

"לעולם החיים מתפקדים, ברי התאמה, ברי קיימא. כאשר תפקוד החיים בביטוי כלשהו שלהם מאוים, הם מסגלים את הביטוי שלהם, ובכך מתרגמים את יכולת הקיום שלהם בצורה חדשה.

"זו הסיבה לחוויה האנושית לה אנו קוראים 'מוות'. מוות כלל וכלל אינו סיום החיים, אלא המשך החיים דרך התאמתם לביטוי של צורת חיים מסוימת, ובכך מתרגמים את קיומם בצורה חדשה.

"דבר זה נכון לכל דבר קיים. שום דבר אינו 'מת', ולא ניתן 'להרוג' דבר. אף דבר שהוא. לא ניתן להרוג בן אדם, לא בעל חיים, לא את הפלנטה. אני חוזר על העיקרון שנאמר כאן כבר: "כאשר יכול הביטוי של כל צורת חיים להיות מאוים, אזי אותו ביטוי חיים מאמץ לעצמו ביטוי המאפשר לו לחזור מיד להיות בר קיימא, באמצעות ביטוי חדש. זו הדרך בה החיים מתרגמים את החיים לנצח.

"אין שאלה שליכולת ביטוי החיים לה אנו קוראים כדור הארץ [ויש הקוראים לו גאיה] יש יכולת להמשיך בביטוי החיים שלו באופן חלקי. התנאים המובילים לנסיבה מאיימת זו נוצרו בחלקם על ידי צורות החיים המאכלסות את כדור הארץ. לביטויי החיים האנושיים האלה, בתורם, יש איומי קיום משלהם. בקיצור, לא הפלנטה ולא האנשים שעליה יכולים להמשיך בצורה כזו.

"לא לדאוג, הם לא ימשיכו כך.

"מחזור החיים הגיע לגבול יכולתו ליצור קיומיות בתנאים הנוכחיים, ולכן הוא משפיע עתה, ומתאם עם כל צורות החיים בסביבתו, כך שכל ביטויי החיים יוכלו שוב להיות ברי קיימא.

"טוב, זהו להג קוסמולוגי רב על מנת לומר שהחיים משתנים כדי להמשיך. זה כולל את החיים האנושיים ואת כל החיים של הפלנטה עצמה.

"זוהי, אם כן, הסיבה למה שתרחש עתה."

זהו רגע מאוד מרגש בהיסטוריה האנושית. זהו רגע של הקפיצה ההתפתחותית שלנו. זהו זמן בו אמרה אשת החזון Barbara Marx Hubbard: "סוף סוף אנו נלד את המין שלנו [היינו בתקופת העיבור במשך אלפי שנים – שמבחינת קוסמית זה הרף עין], וחגיגה קוסמית גדולה של הוויות בעלות כושר חישה תצטרף אלינו.

אם אתם תוהים איזה תפקיד פעיל אנו יכולים לבצע בתהליך ההתפתחות הזה, הצטרפו אלינו כאן בשבוע הבא. נדבר על זה, כן?

חיבוקים ואהבה,


להענקת תמורה

טואול בניית אתרים