הקפיצה הקוונטית     אתרים מומלצים     מפת האתר


 ~ פנג שואי ותמונות ~
חמדה טלאור
תמונות הן דרך ביטוי – הן של האמן היוצר והן של האדם אשר אצלו תלויה התמונה: האמן מבטא את מחשבותיו, חוויותיו התרשמויותיו והרגשותיו, ואילו האדם אשר אצלו תלויה התמונה מתחבר אליה מכל מיני סיבות. היא מרגשת ומשמחת אותו עקב הקומפוזיציה של הצבעים, בגלל אופן הביטוי, מכיוון שהיא מסמלת עבורו משהו רגשי. יש כמובן סיבות רבות נוספות, וסך כל הסיבות גורמות לכך שהתמונה משפיעה גם בחזרה: על מצב הרוח וגם על התת-מודע.


זריחה על הגנגס בוורנאסי, הודו

בנוסף, התמונות משפיעות עלינו גם כי הן בעלות תנועה – כמו נחל זורם, או שקט – כמו זר פרחים. הן משפיעות עלינו, כאמור, גם בתת מודע. ישנו הסיפור הידוע על כך, שבאחד היעוצים שנעשה אצל בחורה רווקה, התלוננה הבחורה שאינה מצליחה להישאר בזוגיות למשך פרק זמן ארוך, ובטח שאינה מצליחה למצוא את האחד ולהקים עמו משפחה. סיבוב בבית הראה שיש לה המון תמונות יפהפיות, אך רובן של נשים בודדות. ההמלצה היתה מיד להחליפן בתמונות המסמלות זוגיות, וזמן לא רב לאחר שהמשימה הושלמה, דיווחה הבחורה שהכירה גבר נחמד מאוד, ובסופו של דבר הם אכן הפכו להיות משפחה!דרך נוספת שהתמונות משפיעות היא מבחינת הפנג שואי של הבית. באזורים השונים של הבית יש אנרגיות שונות, ולעתים נרצה להפעיל ולהמריץ את האנרגיה הפעילה, ולעתים נעדיף דווקא להפעיל את האנרגיה השקטה. אחת הדרכים להפעיל אנרגיה פעילה, היא לתלות תמונה בה יש תנועה. או לחילופין, אם נעדיף לעודד את האנרגיה השקטה, נעדיף לתלות תמונה "חסרת" תנועה.


Chair Designer Sarit Bustan

גם לצבעים ולצורת התמונה יש משמעות מבחינת הפנג שוואי, ולכל הנתונים האלה אני מתייחסת במסגרת ההמלצות אותן אני נותנת כאשר אני עושה אבחון לבית.

הגדרות לתמונה מבחינת האלמנטים

כאשר אני אומרת, לדוגמא, שבתמונה צריכים להיות כחולים ושחור, דהיינו חיזוק אלמנט המים, יש אפשרות כמובן שהתמונה תהיה רק בצבעים אלה, אך ניתן להוסיף לה צבעים נוספים. העיקרון צריך להיות כזה:

הצבעים השולטים, האווירה של התמונה - בצבעים המומלצים.

 

כאשר מחליטים לגוון אותם, יש לשים לב לדבר הבא, והדבר נכון כאשר הדגש בתמונה הינו על כל אחד מהאלמנטים האחרים; חשוב שתהיה נגיעה של צבע או צורה של כל אחד מארבעת האלמנטים הנוספים:

   אלמנט העץ     
1. יש לוודא שיש בתמונה נגיעה של אלמנט העץ, שתבוא לידי ביטוי או במעט ירוק או בנוכחות של מלבן עומד                                                    
   אלמנט האש     
2. נגיעה של אלמנט האש תתבטא במעט צבע אדום או צהוב עז, ו/או בנוכחות של משולש                                                 
   אלמנט האדמה 
3. נגיעה של אלמנט האדמה תתבטא באחד מצבעי האדמה: שמנת, חום, חרדל, ורוד עתיק, ו/או נוכחות של ריבוע שווה צלעות                       
   אלמנט המתכת 
4. נגיעה של אלמנט המתכת תתבטא באחד מצבעי המתכת: לבן, אפור, כסף, זהב, נחושת, או בנוכחות של עיגול או אליפסה                     
   צורת אלמנט המים 
5. הצורה של אלמנט המים היא ציור של משהו אמורפי = חסר צורה מוגדרת          
   שילוב בין אלמנטים

יש אפשרות לשלב בין הדברים, לדוגמא: אם יש עיגול 
[= אלמנט המתכת] צבוע בצבע אדום [= אלמנט האש] הרי ש"הרגנו" שתי ציפורים במכה אחת - יש לנו נוכחות הן של אלמנט המתכת והן של אלמנט האש
טיפ לסיום: כאשר יש בית שבו המדרגות לקומה העליונה, או למרתף, נמצאות ממש מול דלת הכניסה, האנרגיה הנכנסת הבית "מטפסת" במדרגות מיד כאשר פותחים את הדלת. על מנת לגרום לאנרגיה להיכנס לחדרים, מומלץ לתלות בסלון [שבדרך כלל הינו החדר הסמוך לדלת הכניסה] תמונה יפה ומשמעותית על הקיר שמול הדלת, ואשר תצוד את עינו של האדם הנכנס מיד בהיכנסו הביתה [וכך יקרה גם לאנרגיה הנכנסת מהדלת ולשם היא תזרום].


                                    על מנת לקבל ייעוץ ותשובות חינם 
צרו קשר עכשיו!
או חייגו 052-3328438
logo בניית אתרים