17 יוני 2022

מסר מה- "Team"

www.morningmessages.com

 

מאנגלית: חמדה טלאור


 

התנהגות נלמדת

פגי בלק וה 'team'


אנו כאן מזמינים אתכם לבחון באיזה אופן אתם מתנהלים עם האחרים. מערכות היחסים שיש לכם זה עם זה הינן דרך נהדרת לזהות ולהטמיע את כל ההיבטים שלכם. ניתן לראות זאת בהתנהלות ההדדית בה לכל בן אנוש ניתנת הזדמנות להיות נוכח במלואו, או לפעול באופן אוטומטי.

אוטומטיות הינו מצב מודעות הדומה להילוך אוטומטי ברכבים שלכם. כאשר בן האנוש מפעל מעמדה אוטומטית, התגובות והתכנותים נובעים מתגובות נלמדות ישנות. כאשר האנושיים נמצאים במצב תגובה ופעולה אוטומטים ולא מתוך נוכחות מלאה בהווה; אולי הם חושבים על מה שיעשו בעתיד או אולי הם מתעכבים על אירועי העבר.

כאשר האנושיים חיים בזכרונות העבר, חוויות העבר או רגשות העבר, או שהם חיים בדאגות, בחששות ובהשלכות של זה על העתיד, הם אינם חיים ברגע הנוכחי של כל "הווה" חדש. תגובתם להווה, תיווצר מתוך תכנותים מאוחסנים, תגובות רגשיות נלמדות או זכרונות, שבדרך כלל נמצאים בתוך תיקיה בשם 'צל העצמי'.

הבחנו שבדרך כלל האנושיים מגיבים זה לזה באופן אוטומטי. תגובות אלה דומות ללימוד של צעדי ריקוד או לתסריט שנלמד. התגובות אינן "טריות" מרגע ההווה, אינן הולמות את ה"הווה" החדש.

בדרך כלל תגובות אלה אינן מעיזות, חדשניות או מגרות חשיבה. בדרך כלל אלה תגובות בדוקות וכנות, הן מוכרות, הן בטוחות, ואלה הן תגובות שבן האנוש למד ומשתמש בהן היטב. פעמים רבות אין חשיבה מעורבת בהן.

ריקוד צללים מעניין זה אותו עושים האנושיים בדרך כלל ביחד במערכות יחסים, מציע להם תובנות מהתגובות וההתנהגויות האוטומטיות. תגובות והתנהגויות אוטומטיות אלה ניכרות בעיקר במערכות יחסים קרובות עם משפחה, חברים, עמיתים לעבודה, אותם אנשים עמם יש התנהלות יומיומית. אם נשתמש במונח שלכם, אנשים אלה "דורכים על היבלות שלכם". הדריכה על היבלות היא זו אשר מתחילה את התגובות האוטומטיות, זו אשר מפעילה את הסוגיות הבלתי פתורות, את רגשות העבר, את כל חוסר הבטחון ואת המגננות הנלמדות.

וכך, בכל רגע יש לכם הזדמנויות נפלאות להתבונן בעצמכם באותן מערכות יחסים קרובות אלה. שימו לב מה מופעל, אילו התנהגויות מתגוננות או אילו "הצגות" את מציעים בכל מצב נתון. הצפייה והמודעות הנוקבת של הטריגרים האישיים, או ה"יבלות", הם אלה אשר מפעילים תגובות אוטומטיות ישנות למצב החדש.

מערכות יחסים יכולות להיתקע ב'מעגלים'. זה יכול להימשך שנים. תגובות ומעגלים אוטומטיים יכולים להגדיר את מערכות היחסים, ואכן לא פעם כך קורה. כולנו מכירים, וגם יכולים לשחזר את מערכות היחסים שלנו עם המשפחה ועם האחרים, בהן כל אדם מכיר את גבולות האחרים. הוא קלט ולמד מהן ה"יבלות" של האדם האחר, ואז או שהיא מתעלמת מהן לחלוטין, או שהוא "דורך" עליהן על מנת לקבל תגובה.

זו הדרך הרגילה בה האנושיים מתייחסים זה לזה, הם נמנעים או מפעילים זה את חוסר הבטחון של זה, ומגֵנים או שומרים על הבטחון האישי. זה תפקידו של האגו המנהל, למשוך תגובה מהעבר אשר מגנה או תוקפת. האנושיים מוכשרים מאוד בהסוואת חוסר הבטחון שלהם, חלומותיהם ותקוותיהם, כמו גם את הציפיות הבלתי ממומשות של האחר.

כל מערכת יחסים, עם בן-בת זוג/ילד, אחות/אח, עמית/ה, מעסיק/מועסק, אפילו אדם זר לאדם זר אחר, לכולם יש תגובה ותסריט שנוצרו כבר ונלמדו,  הם מתעוררים באופן אוטומטי או מופעלים כאשר שני האנשים נמצאים בקשר.

אתם עשויים להתבונן ולראות באיזה אופן  הידיעה והדעה האוטומטיים ביחס למערכת יחסים מסוימת צובעים כל אינטראקציה. אינכם מגיבים בדרך חדשה. זה תמיד אותו דבר עם אותו אדם. אתם מכירים אותו, הוא מכיר אתכם. שימו לב לשיחות ביניכם. האם הן תמיד דומות? האם אתם שואלים את אותן שאלות, חשים את אותם דברים בכל פעם שיש ביניכם אינטראקציה?  האם אתם שואלים אותו על האמת שלו, האם אתם מספקים לה את האמת שלכם?

האמת בכל רגע הינה טרייה וחדשה. תגובותינו צריכות להיות טריות וחדשות. שאלו עצמכם: מהי האמת שלי באותו רגע. מה ברצוני לחלוק עם אותו אדם, אותו ילד, אותו עמית, אותו אדם זר, שאינו התגובה האוטומטית שלי?

אנו מגישים לכם הצעות אלה כדרך בהירה וככלי להתחיל לשים לב לכמות הפעמים והתכיפות בהן אינכם נוכחים בהווה בתוך מערכות היחסים. זו תגובה דומה שיש לאנושיים במערכות היחסים שלהם, במיוחד עם המשפחה הקרובה ובמערכות יחסים אישיות.

במערכות היחסים נוצרים הרגלים מסוימים. קיימים רגשות שנעשו מבלי משים והתקבלו על ידי שני האנשים, או על ידי המשפחה כקבוצה. אולם תגובות רגשיות/מנטאליות אוטומטיות אלה שנוצרו במערכות היחסים, אינן תומכות בכלל החיים, בכלל הביטוי, באימוץ של התגובה החדשה והספונטנית בכל רגע.

דמיינו שכל רגע חדש לחלוטין, שאין התנהגות מאוחסנת או נלמדת. זוהי רמת המודעות המורחבת שאנו מזמינים אתכם לאמץ. אנו מבינים שזה אתגר לזהות ולכבד כל היתקלות ומפגש במערכות יחסים כאילו הוא חדש ומושלם, מפגש שלא תורגל, אורגינאלי וספונטאני.

המפתח כאן היום הוא להתבונן בכמה שיותר תגובות נלמדות ולהתחיל לאפשר עוד אינטראקציות אמתיות מתוך מצב התודעה וההוויה האישיים.

חשבו לרגע על המחשבות והרגשות שיש לכם כלפי אנשים מרגיזים, או אפילו מפחידים. האופן בו אתם שופטים אנשים אלה מחולל הבדל אמתי בתוצאה של המציאות.

אלה אשר מעוררים את השנאה, הפחד והכעס שלכם הם אלה אשר זקוקים הכי הרבה לאהבתכם ולמחילתכם. תארו לעצמכם שלא הייתם פועלים מתוך הדפוסים הישנים של שיפוט, במקום זאת הייתם שולחים לאותו אדם רטט של אור ואהבה. אור ואהבה הם אלה אשר ימוססו שנאה, פחד וירפאו את כל הפצעים.

אתם עוצמתיים מעבר ליכולת מדידה. זכרו, מה שאתם מתמקדים בו ושולחים את אהבתכם ומודעותכם אליו, יאפשר לאדם הכי שנוא ומאיים להשתנות. זה יכול להיות הורה, בוס, מנהיג של העולם. האהבה ששולחים מספקת להם הזדמנות להשתנות והיא גם נותנת לכם הזדמנות לשחרר כל דפוס שלילי או בלתי הולם. שימו לב את מי אתם עלולים לשנוא, את מי אתם שופטים, נגד מי יכולות להיות לכם דעות קדומות. היו נכונים לשנות את הגישה ביחס לאותו אדם או אנשים.

כל אדם הינו המראַה שלכם. כל אינטראקציה מאפשרת לכם השתקפות של היבט כלשהו שלכם. אם ההשתקפות היא של הנאה וגורמת לכם שמחה, הכירו בכך וחפשו השתקפויות אלה לעתים יותר מזומנות. אם ההשתקפות גורמת לכם חוסר נוחות ומצוקה, אם היא מעורר תחושה של חוסר בטחון, כעס, פחד, דחיה או שיפוט, יש לכם מפתח לכמה מהעניינים האישיים הבלתי פתורים שלכם,  פצעים והשלכות אוטומטיות.

תגלית הינה הצעד הראשון בתהליך זה. להיות מודע למה שמעורר את הבעיות ולאופן בו אתם מופעלים באינטראקציות עם הזולת זה צעד גדול בהתפתחותכם. ברגע שגיליתם וחשפתם את הבעיות האישיות, אתם יכולים להתחיל לשנות אותן באופן מודע. היו הבלשים, בחנו את תגובותיכם, היו מתונים בחיפוש, היו שובבים בחיפוש. זהו משחק, אנו מזמינים אתכם לקחת את זה בקלות.

אנו מבטיחים לכם שעם הזמן, בכל מפגש תהיו יותר נוכחים ברגע ההווה. להיות במלוא הנוכחות ברגע ההווה במהלך האינטראקציות עם האחרים מכבד אתכם ומכבד גם את הזולת.

אתם יכולים לעשות זאת. כל אחד יכול לעשות זאת. על מנת להרחיב ולאמץ את מלוא המציאות של המודעות הרב-ממדית שלכם, זה מתבקש ונדרש. להיות במלוא נוכחותכם במודעות הרב-ממדית שלכם מאפשר כלים מדהימים לפלנטה שלכם להשתנות לרמה חדשה של מודעות.

אנו תמיד זמינים על מנת לתמוך ולעזור לכם בשאיפתכם לאפשר דרך חדשה של הוויה עם אלה אשר עמם אתם חולקים את הפלנטה הזו. ה 'team'

 

 

©זכויות יוצרים פגי בלק 2022. אתם יכולים לחלוק מסר זה ולהפיצו כל עוד אינכם משנים דבר, ואתם נותנים קרדיט לכותבת ולמתרגמת כולל הערת זכויות יוצרים זאת ואתרי האינטרנט: www.morningmessages.com //  www.quantumleap.co.ilלהענקת תמורה

 

 

טואול - בניית אתרים