האם אתם "קמצנים רוחניים"?

גיליון 879

15.11.2019

 

ניל דונלד וולש

www.CwG.org

 

מאנגלית: חמדה טלאור

עריכה לשונית: ניצה תפארת

אגרת מניל,

היי לידידי הנפלאים...

עלינו, במרחב זה, על חקר בן שנה של 'החוויה הקדושה'. אני מקווה ומאמין שאתם נהנים ממנו כמוני.

החוויה הקדושה היא בדיוק כמו כל צורה אחרת של שפע. לא ניתן לחוות אותה במלואה אלא אם חולקים אותה עם אחרים. מה יוצא מירושה של מיליון דולר אם לא מוציאים חלק ממנה ואפילו  אם זה שקל?

בדומה לדמות בחוברת הקומיקס של וולט דיסני של 'דוֹד מק'דאק הקמצן' היושב שם ונועץ מבטים בערימת הזהב שלו, תגלו שאין הרבה שמחה בהיצמדות אליה. אולם אם לוקחים חופן מערמה ונותנים אותו לאחרים – יוצאים למסע בזבוזים – לפתע יודעים מתוך חוויה מה פירוש להיות בעל כל הכסף הזה.

בדומה לכך, אם אתם שומרים את החוויה הקדוש רק לעצמכם, לאחר זמן קצר תגלו שאתם חווים רק חלק קטן ממנה. אולם אם לוקחים חופן ממנה ונותנים אותו לאחרים – יוצאים "למסע בזבוזים" – לפתע מבינים באופן חוויתי מה פירוש להיות בעל חוויה קדושה.

בחומרים של 'שיחות עם אלוהים' יש הדרכה נהדרת האומרת: "את הדבר אותו ברצונכם לחוות בתוככם, העירו בזולת וגרמו לו לחוות אותו." נאמר שם גם: "מה שזורם דרככם, נדבק אליכם."

עצם הפעולה של הזרמת החוויה הקדושה החוצה לאחרים גורמת שהחוויה נדבקת אליכם, ואם אי פעם היה לכם ספק בכך שיש לכם חוויה קדושה, השיתוף עם אחרים מסיר לחלוטין ספק זה.

הדרך הקלה ביותר לחלוק זאת...

החוויה הקדושה הינה החוויה של לדעת מי אתם באמת. זו החוויה האמתית [בניגוד ל"ידיעה" אינטלקטואלית] שאתם כל אדם אחר וכל דבר אחר. זו החוויה ששום דבר אינו נפרד מכם. אפילו לא האל.

במיוחד לא אלוהים.

איך משתפים בחוויה זו? הדרך הקלה ביותר שאני יכול לחשוב עליה לגרום לעצמכם לדעת שאינכם נפרדים מאף אחד, היא לדעת שהאחרים אינם נפרדים מכם. זו הסיבה ששיתוף אחרים בחוויה הקדושה עובד.

והדרך הקלה ביותר לגרום לאחרים לדעת שהם אינם נפרדים מכם היא להתנהג כך.

הדבר אומר שיתכן ויהיה עליכם לשנות את כל בסיס ההוויה שלכם. יתכן ויהיה עליכם לשנות את כל הדרך בה אתם מתייחסים לאנשים אחרים. אתם יכולים להתחיל עם הרגשות.

ובדיוק בנקודה זו נמשיך בשבוע הבא!

חיבוקים ואהבה, 

להענקת תמורה

 

 

טואול בניית אתרים