שאלה לניל

גיליון 881

29.11.19

 

ניל דונלד וולש

www.CwG.org

 

מאנגלית: חמדה טלאור

עריכה לשונית: ניצה תפארת

ניל היקר,

סיימתי עכשיו לקרוא את 'שיחות עם אלוהים' 1. כל מה שאוכל לומר זה וואו! תודה רבה, ניל, על כך שהיה לך האומץ לפרסם ספרים אלה. קראתי כל מילה בגליון השבועי, והוא נפלא!

שאלה אחת: האל אומר שאנו "יוצרים עצמנו מחדש" מרגע לרגע. אני חובב אסטרולוגיה ונומרולוגיה, שמספרים לנו על המגמות איתן בחרנו להיוולד. האם יש לשני תחומים אלה (ולטארוט) בכלל משמעות לאור מה שאלוהים סיפר לך? תודה.

באהבה לכול,

רני, באינטרנט

 

ניל משיב:

שום דבר ביקום, אפילו לא אלוהים עצמה, לא יכול להגדיר עבורך את כיוון הפעולה שלך, וגם לא לקבוע מראש את עתידך בכל צורה שהיא, אלא אם כן את מאפשרת זאת, וכמובן שבמקרה זה זו כלל אינה קביעה מראש של עתידך.

אסטרולוגיה, נומרולוגיה וטארוט אינם אלא כלים, סמנים של דרכים אותן בחרת עד לרגע זה, יחד עם זאת הנך הוויה שמימית, בעלת הכוח שיש לכל ההוויות השמימיות ליצור מידית ברגע הנתון. אני אוהב את מה שיש לפארמאהנסה יוגננדה לומר על הנושא, באוטוביוגרפיה של היוגי:

"מידי פעם אמרתי לאדם העוסק באסטרולוגיה לבחור את התקופה הגרועה ביותר שלי, בהתייחס לאינדיקציות הפלנטריות, ועדיין אממש את המשימה ששמתי לפני. נכון שקדמו להצלחתי בזמנים אלה קשיים אדירים. אולם השכנוע שלי תמיד היה מוצדק: האמונה בהגנה האלוהית, ושימוש נכון ברצון האנושי שניתן ע"י האל, הינם כוחות יותר עזים מאשר השפעות שזרמו מהמרומים."

הדרך הנכונה להשתמש ברצון שניתן לנו ע"י האל, כפי שאמר פארמאהנסה יוגננדה, זה יותר אדיר מאשר כל קומבינציה נומרולוגית. אינני נשלט ע"י מיקום הכוכבים ביום הולדתי, או בכל יום מסוים אחר, אם מדברים על זה, או ע"י כל קומבינציה המסתחררת סביב שמי, יום הולדתי, או כל היבט אחר של הווייתי.

באופן דומה, הטארוט יכולים בהחלט להראות לי את מה שבחרתי, ומה תהיה הדרך שלי אם אמשיך באותו מסע באותה דרך. אולם זו אינה יכולה, וגם לא תספר את העתיד מהבחינה שהעתיד כבר הוחלט עבורי. הערך של כל הכלים  של הגדת עתידות הוא שהם נותנים לנו חלון אל תוך תהליכי היצירה האישיים; הם מראים לנו את מה שיצרנו, שיוצרים עתה, ואשר נמשיך ליצור, ואין שום שינוי בבחירה או בכיוון. בדומה לשרוול רוח, הם מספרים לכם באיזו כיוון הרוח נושבת – ולא באיזו דרך היא תישוב.

 

באהבה,   להענקת תמורה

טואול בניית אתרים