עוד ביחס לשינוי... חלק 3

גיליון 815

17.8.2018

 

ניל דונלד וולש

www.CwG.org

 

מאנגלית: חמדה טלאור

עריכה לשונית: ניצה תפארת

 

אגרת מניל...

ידידי היקרים...

במהלך השבועיים האחרונים דברנו כאן על חוויית החיים של שינוי. אמרתי כאן ששינוי הינו שינוי לטובה. אין דבר כזה שינוי לרעה. למרות שדבר זה קשה לתפישה עבור אנשים רבים, הוא מבוסס היטב בעקרונות החיים.

'שיחות עם אלוהים' אומר לנו, שהחיים לגמרי פונקציונאליים, ברי הסתגלות, וברי קיימא. אלה הם העקרונות הבסיסיים של החיים, ולא ניתן לפגוע בהם או להפוך אותם בשום דרך שתפגע בתפקוד החיים, או - שהחיים יחדלו להתקיים..

כל זה הופך להיות הרבה יותר קל להבנה לאנשים כאשר אני מחליף את המילה 'אל' במילה 'חיים'. לפתע הכול מתבהר. האל לעולם פונקציונאלי, בר הסתגלות ובר קיימא. אלה הם העקרונות הבסיסיים של אלוהים, ולא ניתן לפגוע בהם או להפוך אותם בשום דרך שתפגע בתפקודו, או שאלוהים יחדל להתקיים.

כאשר האנושיים מאמצים לליבם את הרעיון המופלא שהוצג כאן, תהליך השינוי יתקבל כפי שהוא: הביטוי האולטימטיבי של האלוהות, מזינה את עצמה באמצעות הסתגלות אשר הופכת עצמה למפוארת לנצח.

שינוי הינו הצהרה של כוונת החיים להמשיך. שינוי הינה הפעימה הבסיסית של החיים עצמם.

שוב ברצוני לומר לכם, שאינני חושב שאנשים רבים רואים כך את הדברים. אם הם היו רואים אותם כך. אם הם כן היו רואים כך את הדברים, הם היו שמים לב לציווי של שליח האל :"אל תפחדו". אולם "קטני האמונה" מפחדים. וכך התרגש פרנקלין רוזוולט באומרו: "אין ממה לפחד למעט הפחד עצמו."

אני הולך לקחת את הדברים צעד אחד קדימה. אני הולך לומר...

אין לנו מה לשנות למעט השינוי עצמו. כלומר, עלינו רק לשנות את הרעיונות שלנו ביחס למהות השינוי, לסיבה שהוא מתרחש, ונהיה בקיאים בהתנסויות החיים.

על כולנו לשים לב שהשינוי אינו מתרחש בריק. השינוי אינו מתרחש ביקום ללא סיבה. שינוי אינו פעולה מקרית. שינוי הינו הצהרה שמשהו לא עובד.

השינוי שהתרחש בחייכם קרה מכיוון שהיה חוסר הרמוניה. כאשר יש חוסר הרמוניה, החיים הופכים להיות בלתי מתפקדים – ומצב זה פוגע בעקרון הבסיסי הראשון של החיים [החיים פונקציונאליים, ברי הסתגלות וברי קיימא] ומעלה את החוק השני.

טוב... אתם עלולים לומר...

"אם כל הדברים מתרחשים לטובה... אני מתכוון, אם זה באמת נכון... מישהו צריך לומר לי מה לעזאזל אלוהים חושב, כי אין ספק שלי הדברים אינם נראים טובים יותר!"

דבר זה מוביל אותנו לשינוי שאני מעודד אנשים לחולל ביחס לשינוי עצמו. אני אומר לאנשים..."שנו את דעתכם ביחס לסיבה ששינוי מתרחש."

ועל זה אנו הולכים להסתכל בשבוע הבא.

המידע הנפלא אותו אני חולק עמכם כאן מגיע מתובנה הקיימת בספר 'כאשר הכול משתנה, שנו הכול'. בשבוע הבא, נתבונן במחשבות ורעיונות נוספים מהטקסט המצוין הזה – ספר שבאמת יכול לשנות את חייכם.

להתראות בהמשך!

...אהבה וחיבוקים,


 

 

להענקת תמורה

 

טואול בניית אתרים