מכתב לניל:

~אינני רוצה הפתעה

בחיים שלאחר החיים ~

גיליון 791

2.3.18

 

ניל דונלד וולש

www.CwG.org

 

מאנגלית: חמדה טלאור

עריכה לשונית: ניצה תפארת

 

ניל היקר... בשנות ה- 90 של המאה הקודמת הייתי חלק מהאגף הליברלי של *Swedenborg. ב- 1758, באחת ההתגלויות שהיו לו הוא אמר שזה הגיע מהאל [נשמע כמו כל אחד], הוא כתב ספר בו הוא מפרט ביקורים שלו בגן עדן ובגיהינום. הוא אמר שהאל לעולם אינו כועס, הוא האהבה עצמה, ושלעולם אינו דן מישהו לגיהינום – אולם הוא אמר שיש דבר כזה. "כל אחד יכול להיכנס לגן עדן. יחד עם זאת ברגע שאדם רע נושם שם, הוא חווה סבל מתסכל, ולכן מהר מאוד הוא בורח למצב / מקום התואם את מצבו האמתי." כמו שהאמרה העתיקה אומרת: "במקום שבו העץ נופל, שם הוא נמצא." אז או שהגילוי שלו אינו נכון, ולמעשה זה הדמיון שלו בהתאם למצב בו הוא נמצא, כי הגיהינום נסגר בשנת 1758, או שהגילויים שלך אינם אלא הגרסה של המצב בו אתה נמצא. איני יודע כיצד יכול מישהו להעריך את החומר הזה בהחלטיות. מהחומרים של סוודנבורג נוצרו שתי קבוצות אשר מעולם לא יצרו כנסיה וניסו לכתוב באנונימיות. האחת אמרה שאלה כתבי קודש חדשים שהתגלו לאחרונה, ובהם האל סוג של משליך את השאלה האם ישנה אחת אחרת למעט זו של הגרסה האישית של האדם. מה אתה חושב, מרגיש או מבין באופן רוחני? אינני רוצה הפתעות כלשהן לאחר החיים כאן כמו הגיהינום הזה. בהערכה... מייק.

 

ניל מגיב

 

מייק היקר... הספר 'הביתה עם אלוהים' מספר לנו שהגיהינום אינו קיים – אולם, כן, בדיוק כפי שסוודנבורג  אמר שנאמר לו – הבנַתי היא, שרגע לאחר המוות ניצור את אשר נצפה לחוות.

אם נצפה לחוות אש וגופרית או ביזוי וסבל בצורה כלשהי משום שנחשוב שזה מה שמגיע לנו, זה יהיה מה שנחווה. כל זה משום שפעולת היצירה אינה מסתיימת בחיים הפיזיים, אלא גם במה שנקרא 'החיים שלאחר החיים'. וזה משום שאין דבר כזה 'החיים שלאחר החיים'. החיים עצמם פשוט ממשיכים עוד ועוד לנצח, אולם בצורה שונה. כלומר, אנו משנים צורה.

יחד עם זאת אין מה לפחד, שכן 'הביתה עם אלוהים' אומר שברגע שנחליט שאיננו אוהבים את אשר יצרנו [כמו הגרסה האישית שלנו ביחס ל"גיהינום"], אנו מבטלים את היצירה. החלטתנו ובחירתנו ביחס לדברים מייצרת את חווייתנו המידית... אולם דבר זה איננו דורש כל "זמן" שהוא על מנת ליצור את החוויה, כפי שקורה לפעמים על פני כדור הארץ. הבריאה מידית. ההשפעה קורית מיד עם המחשבה. וכך אנו מוצאים עצמנו בתוך הגיהינום המיוחד שלנו למשך משהו כמו אחד חלקי מיליון של נאנו של שניה... אלא אם, ללא ספק, אנו באמת נהנים להיות שם, ובמקרה כזה נחווה זאת כל עוד נרצה בכך.

להמחיש זאת בדרך קלה להבנה במונחים אנושיים, דמיין שהאצבעות שלך קרבות יותר מדי לקומקום חם עד לנגיעה. ללא שהות אתה מושך את האצבעות מהחום. זו התגובה שתהיה לך אם תמצא עצמך ב"גיהינום" בחיים שלאחר החיים... רק שהתגובה תהיה אפילו מהירה יותר.

להסבר מלא ועשיר של הדברים שהוסברו לי ביחס לאשר קורה לאחר המוות, אתה מוזמן לקרוא את הספר 'הביתה עם אלוהים' [מתורגם לעברית].

 אני שולח לך את איחוליי שתחווה את נוכחות האל בתוכך ואת עבודתו דרכך במשך כל ימי חייך.*Swedenborg – מדען שוודי שחי בין 1688 – 1772 ובגיל 53 נכנס לעולם הרוחני.

להענקת תמורה

 

 

טואול בניית אתרים